محوطه سازی
2021/03/10
طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی
2021/03/10

نوسازی و بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از جمله خدماتی است که بسیاری از ما این روزها به آن نیاز داریم. امروزه فرهنگ نگهداری و تعمیر ساختمان در ایران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است؛ و افزایش قیمت آپارتمان‌های نوساز نیز مزید بر علت شده است؛ تا بسیاری از افراد ترجیح دهند ساختمان فعلی خود را بازسازی کند.

بعضی از فرسایش‌ها در صورت عدم رسیدگی می‌توانند خرابی‌های بزرگ‌تری به بار آورند؛ که منجر به دردسرهای پیش‌بینی نشده و هزینه‌های گزاف می‌شود. مواردی همچون ترکیدگی لوله، نشت آب، مشکل در سیم‌کشی برق ساختمان و… از جمله این موارد هستند؛ که باید به موقع به آن‌ها رسیدگی کرد.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

مواردی که هنگام درخواست تخمین قیمت باید مورد توجه قرار دهید؛ این است که چه چیزهایی قرار است تغییر کند؛ کدام بخش‌ها باید باسازی شود؛ از چه متریال و با چه کیفیتی باید استفاده شود و…. در واقع این موارد کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید تخمین هزینه دریافتی کاملا دقیق است. همچنین شخصا می‌توانید هزینه مواد اولیه (که بخش مهمی از هزینه بازسازی خانه را شامل می‌شود.) را استعلام کرده و تخمین بزنید.

پس قبل از هر اقدامی چک لیستی از مواردی که تغییر آن‌ها باعث بهبود در طراحی ساختمان شما و رضایت شما می‌شود تهیه نمایید. سپس با کمک یک شرکت معتبر از جزئیات کار و مراحل بازسازی، مواد مصرفی، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز هزینه احتمالی کار را تخمین بزنید. بنابراین اگر می‌خواهید به‌طور دقیق از هزینه بازسازی آپارتمان خود مطلع شوید؛ بهتر است با کارشناسان متخصص تماس بگیرید.

نکته دیگر اینکه در بازسازی ساختمان مراحل گوناگون و بودجه موجود را در نظر بگیرید. به عبارت دیگر باید بتوانید با دقت بالا بازسازی بخش‍های گوناگون را اولویت‌بندی کنید. به عنوان مثال اگر لوله‌های آب ساختمان شما قدیمی و فلزی است؛ به‌نظر می‌رسد پارکت یا سنگ و سرامیک کردن کف ساختمان پیش از اصلاح مشکلات لوله‌کشی و اطمینان از سلامت کامل آنها به‌صرفه نیست. در مثالی دیگر اگر کاشی‌کاری آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی شما قدیمی و نامناسب است؛ بهتر است بیش از تعویض کابینت‌ها، فکری به حال آنها نمایید. بنابراین با توجه به بودجه موجود، موارد اساسی را در اولویت قرار دهید؛ و پس از آن به سراغ موارد تکمیلی بروید.

مشاوره بازسازی ساختمان

مطمئنا در بازسازی ساختمان سوالاتی برایتان پیش می‌آید که تنها یک مشاور حرفه‌ای بازسازی می‌تواند جواب گوی آن باشد. تخریب بخشی از خانه و نوسازی آن در صورت اشتباه می‌تواد هزینه‌های گزافی برایتان داشته باشد. برخی از این سولات به شرح ذیل می‌باشد:

کدام قسمت‌های ساختمان نیاز به بازسازی دارد؟
هزینه بازسازی خانه تقریبا چقدر خواهد شد؟
زمان انجام بازسازی چقدر خواهد بود؟
در بازسازی آپارتمان کدام سبک را (کلاسیک یا مدرن) انتخاب خواهید کرد؟
چه نوع مواد و مصالحی در ساختمان به کار خواهد رفت؟
چه پوششی برای کف و دیوارها مناسب‌تر است؟

بازسازی خانه یک کار تخصصی است و گاهی حتی از ساختن یک ساختمان جدید نیز سخت‌تر است. در واقع پیمانکار بازسازی ساختمان باید با دقت و ظرافت بیشتری کار خود را پیش ببرد و با محدودیت‌های بیشتری نیز سروکار خواهد داشت. بنابراین تصور اینکه این کار را می‌توانید به‌صورت شخصی انجام دهید؛ در بیشتر مواقع دور از ذهن است. شرکت ویرا معماری تمام این موارد را برای شما شرح خواهد داد. فقط کافی‌ست با ما تماس گرفته و سوالات خود را با ما در میان بزارید تا راهنمایی های لازم را در اختیارتان بگذاریم.

بازسازی ساختمان

بازسازی یعنی مجموعه فعالیت ها و اقدامات فنی برای زنده کردن و تدوام بخشیدن یک سازه یا ساختمان فرسوده و قدیمی. به زبان ساده تر یعنی تغییر دادن و عوض کردن هر چیزی در یک ساختمان یا بنا که احتیاج دارد تا تعمیر شود. مثل تعمیرات ساختمان، تغییرات در نمای بیرونی، اجرای دکوراسیون داخلی و…

نوسازی ساختمان

مجموعه ای از اقدامات که ساختار و تشکیلاتی جدید را جایگزین بافت یا بناهای قدیمی و فرسوده کرده و یا جلوه ای بسیار نو به آن می‌ بخشد. به زبان ساده تر به معنای نو کردن است، یعنی اقداماتی صورت بگیرد تا ساختارهایی جدید و تازه جای ساختارهای قدیمی را بگیرند. همچنین این اقدامات قبل از آن که چیدمان و طراحی دکوراسیون شروع شود، انجام می گیرند. مثل نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب و…

در فرآیند بازسازی ساختمان به این دلیل که تخریب به صورت کامل انجام نمیشود برای صرفه جویی در هزینه ها بسیار مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نرده استیل

مراحل بازسازی و نوسازی ساختمان

مراحل بازسازی و نوسازی خانه و ساختمان بصورت کلی به این ترتیب است که با حضور مشاور در محل معین شده اندازه‌گیری ها انجام خواهد شد؛ سپس در مرحله بعدی طرحی سه بعدی طبق نظر کارشناس طراحی می شود. در انتها عقد قرار داد با مشتری صورت خواهد گرفت و به ترتیب مراحل تخریب و عملیات اجرایی و تغییرات انجام می گیرد.

بازسازی ساختمان های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی و ساختمان تغییری است که می تواند بر ارزش مالی و ریالی ملک اثر گذاشته و آن را افزایش دهد، در بهترین حالت فضای کاربردی خانه را بهبود می بخشد. در ایران بازسازی ساختمانهای قدیمی از گذشته تا به کنون کاری رایج بوده است و دلیل بزرگی هم دارد، چونکه در گذشته مردم با مصالح متفاوتی مانند گاه کل و خشت و… خانه ها را بنا میکردند. بنابراین با گذشت زمان علاوه بر نیاز به بازسازی گاهی مجبور به تخریب و ساخت ملک از نو نیز می شدند. دلیلی بعدی استاندارد نبودن طراحی های داخلی ساختمان های قدیمی و عدم استفاده از مصالح با جنس مرغوب بوده که پس از گذشت مدت زمانی نیاز به بازسازی ساختمان از واجبات محسوب می شود.

دریافت مشاوره برای بازسازی و نوسازی ساختمان

در این مرحله تصمیم می گیرید که چه مقدار هزینه و زمان نیاز دارید تا بتوانید ساختمان خود را دوباره بازسازی و نوسازی نمایید. شرکت ریکو با توجه به تجربه ی خود می تواند مشاور بسیار خوبی برای شما در این زمینه باشد.

مرحله تخریب

دیوارها و قسمت هایی از خانه را که تصمیم دارید برداشته شود و یا قسمت هایی از ساختمان که نیاز به حذف آن را دارید با مشورت شرکت های ساختمانی و مهندسین ساختمانی، حذف می نمایید. در این مرحله شرکتهای ساختمانی که کار تخریب انجام می دهند بهترین مشاور برای شما می باشند.

مرحله ساخت

در این مرحله زمان تصمیم گیری برای اضافه کردن دیوار، اتاق، انبار، دیوار های پیش ساخته و یا… می باشد. در نظر داشته باشید که با توجه به دیوارهای پیش ساخته ای که امروزه در ساخت و ساز آپارتمان ها و منازل به کار میروند به راحتی می توانید طرح های مورد سلیقه ی خود را انتخاب و پیاده سازی کرده و فرآیند مراحل ساخت ، زمان و هزینه زیادی نخواهد گرفت.

گچ کاری و سقف کاذب

ممکن است دیوارها و سقف خانه نیاز به تغییر وگچ کاری داشته باشند. بعد از طی کردن مراحل قبل حالا زمان مناسب این کار است، در بیشتر موارد سقف کاذب به جذابیت و زیبایی دکوراسیون و نوسازی خانه بسیار کمک خواهد کرد.

نور پردازی منزل و ساختمان

یکی از قسمت های مهم بازسازی و نوسازی می تواند نورپردازی محیط باشد، به این دلیل که اکثرا فضا و محیط ساختمان ها دارای نورگیری مناسب نیستند. در این مرحله با استفاده از نور های مناسب در زاویه های مختلف می توانید جلوه ای بسیار زیبا برای ساختمان خود در نمای داخلی و خارج ساختمان ایجاد کنید.

کف سازی

پس از طی کردن مراحل قبل حالا نوبت مرحله کف سازی ساختمان خواهد بود. در این مرحله می توانید با استفاده از کف پوش ها و پارکت های بسیار متنوع در طرح های گوناگون، برای کف سازی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر لوازم خانگی

رنگ دیوار و سقف

یکی از مراحلی که تاثیر زیاد و جلوه ای نو و چشمگیر به نمای داخلی ساختمان می دهد رنگ آمیزی دیوار و همچنین سقف می باشد. بهتر است از رنگ آمیزی جدید بجای رنگ همیشگی سفید استفاده کنید به این دلیل که در چیدمان و دکوراسیون امروزی سفید دیگر تنها رنگ مناسب برای دیوار و سقف ساختمان نیست. گروه ریکو در خدمت شماست تا در تصمیم گیری کمکتان کند.

استفاده از دیوار پوش یا کاغذ دیواری

پوشش های دیوار از نظر کاربرد و متریال تشکیل دهنده انواع مختلفی دارند مانند: دیوار پوش چوبی، دیوار پوش چرمی و سنگ و دیوار پوش سه بعدی و همچنین انواع کاشی و سرامیک که همگی می توانند بر اساس سلیقه شما بعنوان دیوار پوش استفاده شوند. مطابق با سلیقه و طرحی که در نظر گرفته اید می توانید جلوه ای ویژه و متفاوت به نمای داخلی ساختمان خود داده و از نوسازی ساختمان خود لذت ببرید.

قرنیز دیوار

پس از اتمام کار دیوار ها و کف اکنون نوبت قرنیز است. قرنیز نوار یا باندی است که در محل تلاقی کف با دیوار نصب می شود. قرنیز دیوار نیز از نظر نوع و جنس گوناگون هستند که می توان به مدل های سنگی یا سرامیکی و چوبی اشاره کرد. قرنیز هم جلوه زیادی به محیط خانه می دهد. برای مثال وقتی در خانه ای ترکیب پارکت و کاغذ دیواری استفاده شده ، حتما جای قرنیز خالی خواهد بود.

چیدمان و دکوراسیون داخلی

در نهایت بهتر است مبلغی را هم صرف خرید لوازم جدید برای دکوراسیون نو و تازه کنید. اگر چه بسیاری از افراد ترجیح می دهند که خودشان تزیین و چیدمان دکور خانه را به دست بگیرند اما، افراد زیادی هم وجود دارند که به دلایل مختلفی از جمله مشغله های کاری امروزی و عدم وجود زمان کافی و یا عدم توانایی و… ترجیح می دهند تا برای تغییر دکوراسیون به سراغ متخصصین این کار بروند. یادتان باشد که تطابق رنگ ها و اشکال در چیدمان یک محیط بسیار مهم و تاثیرگذار است. بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال در تهران

از مزیت های این کار میتوان گفت که طراح داخلی طبق سلیقه و بودجه شما گزینه های متنوعی از انواع تجهیزات و لوازم مانند مبلمان خانگی، پارچه ها و متریال ها و همینطور ایده های مختلفی را ارائه میکند و دسترسی به این اقلام را برایتان آسان تر می سازد و در نتیجه خانه و چیدمان حاصل از آن کاملا منطبق با شیوه و سبک زندگی و همینطور سلیقه شما خواهد شد و به دلیل آشنا بودن و تجربه کافی در این کار از کیفیت و دوام محصولات انتخابی مطلع است.

مزیت دیگر این است که در مورد انتخاب ها و علایق خود می توانید با طراح مشورت کنید تا در صورت منطقی بودن ایده هایتان آنها را عملی کرده و در محیط منزل و دکوراسیون قرار دهید. برای تغییر دکوراسیون و چیدمان وسایل پیشنهاد میکنیم با ما در تماس باشید و سپس اقدام به چیدن وسایل خود کنید.

هزینه بازسازی ساختمان

قیمت بازسازی خانه بر اساس مترمربع با گستره بزرگی روبرو است، به این دلیل که میزان تغییرات، مواد و اجزای به کار رفته و همچنین کیفیت و سطح کار در قیمت بسیار تاثیر گذار هستند. گاهی تغییرات جزئی است و گاهی آنقدر وسیع است که از متخصصین حرفه های مختلف مثل نقاش و بنا و نجار و الکنریکی و تاسیساتی است کمک گرفته می شود. نکته آخر اینکه محله و اینکه در کدامیک از مناطق تهران قصد بازسازی داشته باشید در قیمت گذاری پیمانکاران و متخصصین بسیار تاثیرگذار است. 

فارسی
Call Now Button